(044) 593-24-38

ЕКОЛОГИ Б’ЮТЬ НА СПОЛОХ, АБО ЧОМУ ЗАБРУДНЮЮТЬ ПІВДЕННИЙ БУГ

08.02.2017

Південний Буг знов під загрозою забруднення. Його разу від викидів постраждала притока водойми - Мшанець. Вода тут темного кольору та має різкий неприємний запах. Екологи стверджують, до притоки потрапила велика кількість органічних речовин. Чорноострівська місцева влада припускають: винен Нарківецький цукровий завод. Його ж керівництво впевнене: до викидів у Мшанець не причетні.

Річка Південний Буг знову дає про себе знати. Вода від світло-жовтого до чорного кольору, нагадує нафту.  Цього разу постраждала і її притока Мшанець. Ось що кажуть фахівці, які вивчали ситуацію на місці.

Олег ЛІЩУК начальник відділу Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області

- Ми знаходимося на річці Мшанець…

Олександр ЛУКОВ – начальник управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницького

- Я думаю що такий колір води…

А цього разу все розпочалось так…

Михайло ДЗІСЬ – селищний голова Чорно острівської ОТГ

– Проблеми на рахунок  річки почались…

На відміну від чорноострівчан у Наркевицькій об»єднаній тергромаді, яка знаходиться вище за течією екологічних проблем річки наче й не помічають та категорично відкидають закиди щодо промислового забруднення.

Анатолій ЦИБРІЙ – завідуючий господарством Наркевицької селищної ради

- Завод викидів не дає…

Хочеться вірити що цього разу після втручання фахівців екологічні проблеми Південного Бугу та його малих приток таки будуть вирішені. 


odtrk.km.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010