(044) 593-24-38

Боротися з безробіттям на Хмельниччині будуть за гроші Євросоюзу

02.02.2017

В області стартував конкурс на придбання обладнання для створення нових робочих місць.
Подоляни можуть отримати грант з коштів ЄС, створивши хоча б одне робоче місце. Придбане для цього обладнання на 50 відсотків профінансує Євросоюз. Та спершу треба виграти конкурс, який, 31 січня, оголосили на Хмельниччині.

Як пояснює директор департаменту соціального захисту ОДА Світлана Лукомська, конкурс є одним із інструментів вирішення проблеми безробіття у регіоні. Адже, за її словами, вразливих верств населення і отримувачів соціальних гарантій в області у кілька разів більше, ніж тих, хто працює.
У конкурсі можуть брати участь органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи та організації, а також благодійні фонди, які зареєстровані у встановленому порядку та здійснюють свою діяльність на території Хмельницької області. У департаменті очікують активності серед громад. Заявок від одного учасника можна подати декілька, обмежень немає. За словами Світлани Лукомської, за кошти ЄС в області можуть співфінансувати проекти близько 20 учасників. Максимум, який можуть дати переможцям, це  – 350 тисяч гривень.

Інформаційна сесія щодо оголошення конкурсу зібрала небагато учасників
«Конкурс розрахований, що буде придбано лише обладнання, не щось інше. Кількість робочих місць – не головне, лише якість заявок та потреба громади. Це може бути розширення чи вдосконалення, або створення нових послуг. Головне – в результаті створене робоче місце. Проект не фінансує зарплату чи податки, пов’язані з працевлаштуванням. Поставка обладнання має бути завершена до липня 2017 року», - пояснює менеджер проекту «Створення сучасної моделі управління регіональним розвитком ринку праці в Хмельницькій області» Катерина Савчук.

Менеджер проекту наголосила, що зарплату працівнику ЄС не фінансуватиме
Прийом заявок на участь в конкурсі триватиме до 18:15 години, 20 лютого 2017 року. Дізнатися про необхідний пакет документів можна на сайті проекту ЄС. Переможців конкурсу визначатиме спеціально створений Конкурсний комітет. Результати конкурсу опублікують на сайті Департаменту соцзахисту населення Хмельницької ОДА та сайті проекту ЄС.
Приймають заявки за адресою: м. Хмельницький, майдан Незалежності, 2, каб. 340-341, тел. (0382) 61-90-20, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .
Довідково: Проект ЄС «Створення сучасної моделі управління регіональним розвитком ринку праці в Хмельницькій області» розпочав свою діяльність у січні 2015. Термін реалізації проекту становить 24 місяці із загальним бюджетом понад 500 тис. євро, який фінансується в рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Проект реалізується Департаментом соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації спільно з Хмельницьким обласним центром зайнятості та КЗ «Хмельницький обласний центр з організації роботи по обробці інформацію та фінансуванню соціальних програм».


ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010