(044) 593-24-38

З центру Хмельницького зникнуть кіоски-одинаки

31.01.2017

До березня кіоски у центрі Хмельницького мають оновити свій вигляд. Окрім цього,  чимало з них змінить своє розташування, – таке рішення ухвалили в міській раді. За словами профільного зхаступника хмельницького міського голови, малі архітектурині форми згрупують  ймовірніше по вісім яток  і запропонують для  кожної з таких груп один архітип на вибір. Поки що мова йде про чотири точки в центральній частині міста, де матимуть право розташовуватися такі мафи. Окрім цього підприємцям запропонують кілька варіантів оновлення вигляду кіосків, аби вони не вибивалися із загального архітектурного ансамблю центральної частини міста.  Витрати на апгрейд яток власники мають оплатити з власної кишені, якщо хочуть і в подальшому торгувати в центрі Хмельницького.

Винятком для  обов’язкового переміщення  стануть газетні кіоски, – вони залишаться на своїх звичних місцях, зазначає Володимир Гончарук.

Поки що для МАФів усьго міста типових проектів і вимог немає. У віддалених мікрорайонах кожен і далі  споруджуючи торгову ятку, керуватиметься своїм смаком та глибиною гаманця.

Загалом у Хмельницькому  більше тисячі стаціонарних та пересувних мафів. Після ревізії у цій сфері за рік міська влада виявила більше півсотні кіосків, які встановлені незаконно. Зо два десятки з них уже демонтовано. Разом з тим, за останній період своїми рішеннями  виконком дозволив, а   міська рада затвердила дозволи на розташування кількох десятків  МАФів.


podillyanews.com
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010