(044) 593-24-38

Через мінімалку в 3200 гривень хмельницькі підприємці починають звільняти працівників

30.01.2017

Однак у службі зайнятості кажуть, поки що підвищення зарплати суттєво не вплинуло на ринок праці.
Порівняно з минулим роком на Хмельниччині збільшення кількості безробітних не спостерігається. В обласному центрі зайнятості зауважують, що ситуація в межах норми. Наскільки вплине підвищення мінімальної зарплатні на скорочення працівників, стане зрозуміло вже в лютому.

«Ми цю ситуацію моніторимо. Так, зараз закриваються багато підприємців, але таких, які й раніше не вели господарської діяльності. Це нормально. Серйозно на ринок праці це не вплине, адже вони і так не працювали. Але закриваються і такі, де є три-два наймані працівники. То вони поки їх звільняють, не знаючи, що робити далі», - зазначив директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня.
Як він зауважує, збільшення кількості безробітних відбулось тільки в окремих центрах зайнятості, однак в цілому по області наразі ситуація в межах норми. Якщо людей звільнятимуть у січні, то роботодавцю все одно доведеться заплатити ЄСВ за цей місяць. Тому оцінити, чи звільняють масово працівників, можна буде тільки в лютому.
«Минулого тижня робили зріз, який не показує, щоб катастрофічно звільняли людей. Трохи більше безробітних стало в окремих центрах зайнятості, але це не пов’язано з підвищенням мінімальної заробітної плати. До прикладу, більше людей звернулось до Білогірського районного центру зайнятості, що пов’язано з тимчасовим призупиненням роботи молокозаводу, на якому здійснюється модернізація виробництва», - говорить Сергій Черешня.        

Керівник служби зайнятості додає, що поки важко оцінити вплив підвищення «мінімалки» і на тінізацію ринку праці.

«Треба розуміти, що тіньова зайнятість - це не тільки робота без офіційного оформлення і виплати зарплати в конверті, цей процес глибший. Питання тінізації ринку праці не в тому, що хтось когось бере без реєстрації і платить неофіційно, а в тому, що в когось є такі суми готівкових грошей, які дозволяють це робити. Тут не потрібно перевіряти кожного підприємця, а потрібно обмежити готівкові фінансові операції підприємств. Поки не поміняємо ці механізми, нічого не зміниться», - каже посадовець.
Разом з тим, за його словами, ризики, що підприємці звільнятимуть працівників, бо не зможуть заплатити їм по 3200 гривень – все-таки є. А от чи зможуть звільнені отримати статус безробітного в служби зайнятості – питання відкрите. Аби зареєструватися й отримати статус безробітного, перше, що треба - надати паспорт громадянина України, облікову картку платника податків, трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військовий квиток, диплом або інший документ про освіту. По-друге, статус безробітного можуть отримати у разі відсутності підходящої роботи.
«Якщо є підходяща робота, вам відразу її запропонують, і в разі відмови не поставлять на облік, не визнають безробітним і допомогу ви не отримаєте. Закон визначає, що підходящою є робота, яку людина виконувала за останнім місцем роботи, яка відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи, рівню заробітної плати, який вона мала за попереднім місцем роботи», - додає керівник служби зайнятості.
Сергій Черешня запевняє, що служба зайнятості готова працювати в умовах збільшення кількості безробітних. До прикладу, в кризові 2008-2009 роки на обліку перебувало 95-105 тисяч безробітних.
«Служба зайнятості спроможна надати соціальні послуги в разі збільшення кількості безробітних через скорочення. Ми зможемо прийняти всіх, головне, щоб було що їм запропонувати, особливо в селах», - резюмує посадовець.

 

ye.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010