(044) 593-24-38

В ДП “ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАВТОДОР” ВСТАНОВЛЕНО ПОРУШЕНЬ ЗАКОНОДАВСТВА НА ДВА МІЛЬЙОНИ

25.01.2017

Фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області при проведенні планової ревізії в Дочірньому підприємстві “Хмельницький облавтодор” ПАТ “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України“ виявлено фінансових порушень на загальну суму 2,0 млн грн, в т. ч. втрат фінансових і матеріальних ресурсів – 1,2 млн гривень. Про це повідомляють у  прес-службі Управління Західного офісу в Хмельницькій області.
Так, встановлено факт списання дебіторської заборгованості на суму 298,5 тис. грн, по якій минув термін позовної давності та не проводилась претензійно-позовна робота.

Лісопродукція, отримана від рубок дерев у смугах відведення автомобільних доріг, філіями підприємства реалізувалась по цінах, нижчих, ніж передбачено договорами, або взагалі безоплатно, що спричинило недоотримання доходів на суму 87,3 тис. гривень.

Придбання технічної солі у 2013 році через посередника за ціною, що вдвічі перевищує ціну, за якою таку ж сіль реалізує виробник, призвело до переплати 404,4 тис. гривень.

Підприємством також зайво сплачено податку за землі дорожнього господарства на суму 252,0 тис. грн, хоча згідно чинного законодавства земельний податок в даному випадку взагалі не сплачується.

Однією із філій підприємства вартість послуг з вирубки дерев, які фактично не надавались, незаконно віднесено на витрати в сумі понад 38,0 тис. гривень.

Також, аудиторами виявлено, що філіями підприємства до актів виконаних робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг області включались витрати, які проводились в меншому розмірі, ніж зазначено у вказаних актах, що призвело до зайвого витрачання бюджетних коштів на суму 31,7 тис. гривень.

Списання мінеральних добрив, за відсутності підтверджуючих документів завдало підприємству втрат на суму майже 22,0 тис. гривень.

Ревізією також встановлено факти нарахування та виплати заробітної плати працівникам підприємства у завищеному розмірі на суму 17,6 тис. гривень.

Крім того, неефективне управління підприємством зумовило непродуктивні витрати на суму майже 700,0 тис. грн, зокрема, 643,0 тис. грн зайво витрачено внаслідок проведення видатків на утримання об’єктів, які вже тривалий час не використовуються у виробничому процесі, та 21,4 тис. грн витрачено на роботи з нанесення дорожньої розмітки за несприятливих погодних умов. Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.


odtrk.km.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010