(044) 593-24-38

Скільки років доведеться економити хмельничанину, аби придбати квартиру

18.01.2017

Чи може середньостатистичний мешканець Хмельницького купити собі квартиру? Ми підрахуємо скільки років доведеться відкладати зароблені гроші, аби обзавестися омріяним власним житлом.
За інформацією органів статистики середньомісячна заробітна плата хмельничан у 2016 році становила 3956 гривень — це один з найнижчих показників серед обласних центрів по Україні.
Мінімальна зарплатня зараз становить 2500 гривень, з урахуванням сплачених податків. Ціни на квартири у нашому місті, порівняно з іншими також не досить високі. Ріелтори пропонують однокімнатну квартиру у новобудові за ціною починаючи від 12 тисяч доларів, з ремонтом — починаючи з 20 тисяч доларів.

Отож, давайте підрахуємо скільки заробітних плат потрібно аби назбирати на власне житло. Враховуючи курс долара, найдешевша квартира вартуватиме приблизно 334 тисячі 800 гривень. Шляхом не складних обчислень можна визначити, що середньостатистичному хмельничанину доведеться відкладати свою зарплатню протягом 7 років, це враховуючи те, що кошти на одяг, житло, харчування йому доведеться шукати деінде. На квартиру з ремонтом, в які вже можна жити, таким же способом потрібно  збирати впродовж 12 років.
Якщо ж у Вас мінімальна зарплатня, то на найдешевшу квартиру доведеться відкладати протягом 134 місяців, або більш ніж 11 років.
Зазначаємо, що при підрахунках ми не враховували ріст цін на нерухомість, можливу інфляцію, витрати на харчування, та проживання протягом цього періоду.


0382.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010