(044) 593-24-38

Хмельничани більше не сплачуватимуть пенсійний збір при обміні валют

04.01.2017

З початку року в Україні більше не діє норма про стягування 2-відсоткового пенсійного збору з операцій під час купівлі готівкової валюти, – повідомляють у пресс-службі  Національного банку України.
Такі новації стали наслідком  ухваленого  20 грудня депутатами Верховної  Ради України закону «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».  Із дня його оприлюднення -31 грудня – закон набув чинності. Відтак з 1 січня  пенсійний збір під час обміну валют в нашій державі не сплачується.

Прихильники  скасування цього збору наголошують: крок необхідний, бо  тіньовий валютний ринок в Україні вже перевищив 50%. Відтак,  такий відсоток тінізації валютних операцій створює додатковий девальваційний тиск на гривню й ускладнює механізм функціонування офіційного валютного ринку в країні.
Такої ж позиції дотримується і національний регулятор,  і міжнародні фінансові організації.
Водночас додатковий збір з обміну валют приносив немале наповнення в казну Пенсійного Фонду України. За 11 місяців 2016 року надходження від цього збору становили 326,61 млн. гривень. При цьому планувалося, що надійде його значно менше – 190,66 млн.  гривень.
Для довідки: Збір із валютних операцій вперше в Україні було запроваджено  1998-го року як тимчасовий захід: до 2006 року його ставка становила 1,5%, згодом знизилася до 1,3%, у 2007 році – до 1%,  2008-го року – до 0,5%, а  2009-го – до 0,2%.
2011 року парламент скасував пенсійний збір з операцій з іноземною валютою, але вже 2014-го знову повернувся до його стягування за ставкою 0,5%. Варто зауважити, що із 1998-го до 2015-го року  пенсійний збір з валютних операцій мали сплачувати усі без винятку. А із 2015 року  ставку пенсійного збору під час купівлі валюти в готівковій та безготівковій формі  було підвищено з 0,5% до 2%. Паралельно з цим  з числа платників цього збору було виключено юридичних осіб, а об’єктом збору визначено виключно готівкові операції з купівлі валюти.


podillyanews.com
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010