(044) 593-24-38

Суд не дозволив підприємству побудувати базу відпочинку на березі Південного Бугу

07.12.2016

Суд визнав недійсним договір оренди земельної ділянки площею 3800 кв м, яка розташована у прибережній захисній смузі річки Південний Буг.

Як повідомляє Сайт міста з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області, у 2013 році земельну ділянку по вул. Нижня Берегова, 2/4Б, відповідно до рішення сесії Хмельницької міської ради, передали в оренду одному з приватних підприємств під незавершене будівництво бази відпочинку і літнього майданчика.

Однак з'ясувалося, що вказаний договір оренди не відповідає вимогам чинного законодавства. Спірна земельна ділянка належить до земель водного фонду і має особливий правовий режим. У межах таких земель не дозволено будувати жодних споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі, баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.

Крім того, стало відомо, що дану земельну ділянку передали у користування без проведення аукціону. Таким чином, підприємство незаконно отримало в оренду земельну ділянку водного фонду без дотримання конкурентних засад, вартість якої становить понад півмільйона гривень.

Рівненський апеляційний господарський суд 1 грудня прийняв рішення визнати вказаний договір оренди недійсним.


khmelnytsky.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010