(044) 593-24-38

09.10.2018 - Рада затвердила привітання "Слава Україні!"

В армії і поліції тепер нове привітання. 

Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до статутів Збройних сил України, які передбачають зміну привітання військовослужбовцями і співробітниками Національної поліції на "Слава Україні! Героям слава!". За закон, проект якого був внесений президентом країни, проголосували 271 народний депутат на пленарному засіданні парламенту в четвер. Пізніше ще два депутати попросили приєднати їхні голоси "За".

 

Законом вносяться зміни до статуту Збройних сил України. Згідно з ним, під час вітання і прощання начальника або старшого за званням з військовослужбовцями буде звучати "Слава Україні", а у відповідь "Героям слава". В даний час статут ЗСУ передбачає, що старший за званням каже: "Вітаю, товариші", на що військовослужбовці відповідають: "Здоров'я бажаю, товаришу", додаючи в кінці військове звання. Крім того, у статуті ВСУ відтепер передбачено використання звернення "пан" разом з "товариш".

 

У першому читанні депутати запропонували розповсюдити норму на Національну поліцію.

 

Закон набуде чинності на наступний день після публікації.

 

Зазначимо, що вперше привітання "Слава Україні! Героям слава" було офіційно використано під час параду до Дня незалежності 24 серпня цього року.

dt.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010