(044) 593-24-38

28.02.2018 - Верховний суд поновлює "суддів Майдану", звільнених Радою – адвокат

Новообраний Верховний суд поновлює одіозних суддів, яких Верховна Рада у вересні 2016 року звільнила за винесення неправосудних рішення щодо активістів Євромайдану.

Про це заявляє адвокат родин Героїв Небесної Сотні Роман Маселко.

Зокрема, за його словами, 19 лютого, у річницю розстрілів на Майдані Верховний суд виніс перше таке рішення. Ним скасовано постанову Верховної Ради про звільнення судді Васильківського міськрайонного суду Віктора Степаненка, який у часи Революції Гідності позбавив прав 4 автомайданівців за поїздку до Межигіря.

Маселко зазначає, що це стало можливим завдяки порушення процедури при розгляді парламентом питання звільнення суддів у вересні 2016 року.

"Нагадую, 29.09.16, у останній день перед запуском судової реформи парламент зібрався на позачергове засідання, щоб нарешті звільнити 19 суддів Майдану, подання на яких лежали у ВРУ місяцями. За регламентом суддю мають повідомити за три дні до засідання. Однак, з огляду на виключно церемоніальну функцію ВРУ на це закрили очі", – каже адвокат.

"Верховний суд не лише скасував це рішення ВРУ у зв'язку з порушенням цих строків, але й зробив парадоксальні висновки щодо ролі Верховної Ради при звільненні суддів", – стверджує Маселко.

За його словами, це означає, що всі 19 "суддів Майдану", які були звільнені Верховною радою за порушення присяги будуть поновлені й навряд чи вже будуть звільнені. Тобто вони продовжать здійснювати "правосуддя" довічно і їм буде виплачена зарплата за "вимушений прогул".

Також, за даними Маселка, окрім "суддів Майдану" вже готуються знову вдягти мантії й інші, не менш цікаві судді. А саме Світлана Волкова, чиє рішення дозволило втекти в Росію "беркутівцю" Дмитру Садовнику, Валерій Чорнобук, який будучи головою Апеляційного суду АР Крим, після окупації Криму закликав колег визнати владу окупантів.

"Вишенькою на торті буде поновлення люстрованого екс-голови Вищого господарського суду Віктора Татькова", – прогнозує Маселко.

Адвокат покладає провину на президента Петра Порошенка:

"Це рішення є найкращим свідченням "виконання" обіцянок президента про очищення судової системи та "новий" Верховний суд", – каже Маселко.

29 вересня Верховна Рада проголосувала за відставку низки суддів, в тому числі тих, хто виносив неправосудні рішення щодо активістів Євромайдану (повний список – тут).

На засіданні депутат від "Опозиційного блоку" Василь Німченко заявив, що в парламенті "скоюється злочин".

Він зокрема наголошував на тому, що згідно з законодавством, суддів мають за три дні попередити про виклик до Верховної Ради з приводу їхнього звільнення, і ця норма дотримана не була, судді не присутні у сесійній залі.

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк заявив, що це питання – у віданні парламенту, а не ВРЮ. Крім того він зазначив, що ці судді не з'являлись і на засідання кваліфікаційної комісії.

Водночас народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець зазначив, що двох днів цілком достатньо для того, щоб дістатись на засідання Верховної Ради "навіть з Анталії".


pravda.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010