(044) 593-24-38

07.02.2018 - Обвал на світових фондових ринках докотився до України

Індекс UX, що відслідковує вартість блакитних фішок Української біржі, впав на 2,98%.

Про це пише Finclub.

Найбільше подешевшали акції Донбасенерго (-8,78%) і Укрнафти (-4,72%).

Акції Мотор Січ впали на 3,93%, Центренерго - на 3,85%.

Райффайзен Банк Аваль подорожчав на 0,94%.

Світові ринки акцій відіграли частину втрат, понесених в ході глобального розпродажу слідом за відскоком в США, викликаним валом рекомендацій "купувати на обвалах", проте вони відступили від внутрішньоденних піків на фоні зниження ф'ючерсів на S&P 500.

Нафта, що падала три сесії поспіль, повернулася до зростання після публікації галузевих даних про несподіване зменшення запасів в США.

Казначейські папери США, ієна і золото дорожчають.

Біткоїн, який вперше з жовтня опускався нижче 6 тис доларів, торгується вище 7,5 тис доларів.

Нагадаємо, зниження фондових індексів, що почалося минулого тижня, в понеділок, 5 лютого, прискорилося і переросло в повноцінний обвал.

Індекс Dow Jones впав на 2,5% 2 лютого і ще на 4,6% в понеділок, 5 лютого.

За підсумками торгів S&P 500 впав на 4,1%. За два дні капіталізація індексу скоротилася на 6,3% - рекордно з серпня 2011 року, а компанії, що входять до нього, подешевшали на 1,5 трлн доларів.

О 15:00 за Нью-Йорком (22:00 за київським часом) на ринку почався справжній панічний обвал. Індекс Dow Jones втратив 1000 пунктів за 15 хвилин і закінчив день в мінусі на 4,6%.

У пунктах (1 175) це рекордне падіння в історії, в процентах - з 2011 року.

6 лютого вранці за американськими ринками пішли азіатські: японський Nikkei впав на 6,6%, китайський Hang Seng на 5%, Shanghai Composite - на 2,2%.

Причиною падіння, яке почалося в п'ятницю, стало швидке зростання прибутковості американських держоблігацій і пов'язані з ним побоювання зростання інфляції і підвищення процентної ставки ФРС. Але в понеділок прибутковість 10-річних паперів США, навпаки, впала.

Фундаментальних причин для такого різкого падіння зараз немає, вважають аналітики.

Опитані WSJ і Bloomberg трейдери схиляються до того, що швидкість падіння пояснюється незбалансованістю електронних трейдингових алгоритмів, які стали масово різко закривати позиції.

Схожий механізм викликав різке падіння американського ринку в 2010 році.

Трейдери розраховують, що те, що відбувається - здорова тимчасова корекція після дворічного майже безперервного зростання.

Ряд експертів і учасників фінансових ринків раніше заявляли про те, що певна корекція ринку акцій США у 2018 році, в принципі, неминуча і є нормальним явищем.


epravda.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010