(044) 593-24-38

18.01.2018 - Прем'єр обіцяє підвищити пенсії військовим

У Кабінеті міністрів сподіваються, що законопроект про пенсійне забезпечення військовослужбовців буде ухвалений парламентом у лютому, але перерахунок виплат обіцяють зробити з 1 січня.

Про це під час засідання уряду сказав прем'єр Володимир Гройсман.

"Ми розуміємо, що у січні Верховна Рада не зможе ухвалити цей закон, тому сподіваюся, що це  вийде зробити у лютому", - сказав він.

"Даю доручення, щоб всі пенсії були перераховані з 1 січня 2018 року, навіть якщо закон приймуть у лютому", - додав прем'єр.

Він запевнив, що всі суми будуть виплачені у повному обсязі.

За словами Гройсмана, питання щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців наразі проходить обговорення у Раді національної безпеки та оборони.

"Ми  ухвалили рамку необхідних законодавчих змін і передали їх на узгодження РНБО… Там триває конструктивна дискусія, після чого уряду надійдуть пропозиції щодо того, який саме шлях обрати", - розповів Гройсман.

Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що рішення передати законопроект про пенсії для військовослужбовців на розгляд РНБО було прийнято 16 червня минулого року Національної радою реформ, оскільки дане питання "напряму торкається обороноздатності України".

"Це питання розглядалося за участю секретаря РНБО наприкінці грудня, наразі працює робоча група за участі силовиків 14 силових відомств, відпрацьовуються норми цього закону, вони змінюються, покращуються", - сказав Рева.

"Після цього він буде переданий на узгодження кабінету міністрів і, сподіваюся, прийдемо до спільного рішення. А далі документ буде переданий Верховній раді. Думаю, це буде зроблено в найближчий час", - додав він.

Гройсман зазначив, що в обговорюваному законопроекті для нього є принциповим є те, щоб у документі були прописані норми, щодо того, аби найвищі пенсії були у військовослужбовців бойових підрозділів і менші у тих, хто перебував у тилу.

Як відомо, у січні 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції".

Раніше повідомлялося, що влада має намір найближчим часом переглянути пенсії військовослужбовцям і силовикам.

Уряд пропонує провести перегляд пенсій для 550 тисяч військових пенсіонерів, і зафіксувати, що індексація пенсій буде відбуватись автоматично.


pravda.com.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010