(044) 593-24-38

11.01.2018 - Щорічно від забруднення довкілля вмирають 12,6 млн осіб - ВООЗ

Фахівці Програми ООН з довкілля (ЮНЕП) та Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) підписали в Найробі (Кенія) наймасштабнішу за останні 15 років угоду про спільну боротьбу з негативними наслідками екологічних проблем для здоров'я населення. Щорічно 12,6 млн людей помирають через забруднення довкілля, заявили в ВООЗ.

"Повітря і вода (забруднені), а також шкідливий вплив хімічних речовин щорічно призводять до смерті 12,6 млн осіб. Це не може і не повинно тривати", - сказав гендиректор ВООЗ доктор Тедрос. Він упевнений, що здоров'я населення безпосередньо пов'язане з довкіллям, пише Центр новин ООН.

Підписана угода зачіпає контроль за хімічними відходами, якістю води та продуктів харчування, а також участь сторін у кампанії зі зниження забруднення повітря.

"Назріла нагальна потреба об'єднати зусилля, спрямовані на протистояння серйозним загрозам довкіллю і клімату - основам існування нашої планети. Наша угода служить визнанням цієї похмурої реальності", - сказав глава ЮНЕП Ерік Солхейм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп відступився: США можуть повернутися до кліматичної угоди

Угоду підписали в рамках Декларації з охорони здоров'я, довкілля та зміни клімату. Її прийняли 2016 року під час 22-ї сесії Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.


gazeta.ua
Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010