(044) 593-24-38

Історія організації

19 грудня 2005 року на своїх перших Установчих зборах за ініціативою вихідців з Подільського краю була створена, а 17 січня 2006 року Київським міським Управлінням юстиції Міністерства юстиції України зареєстрована самоврядна громадська організація „Поділля”, яка об′єднує на засадах добровільності та спільності інтересів громадян України та інших держав, походження, навчання і трудова діяльність яких пов′язана з Поділлям для задоволення та захисту їхніх інтересів, забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку Подільського регіону і України в цілому, сприяння охороні пам′яток культури, музейних цінностей, історичного середовища Поділля.

Це не політичний крок, а поклик душі і серця, це духовне єднання з малою Батьківщиною у здійсненні благодійної місії добра і милосердя, любові і поваги до рідного краю, яке поєднується зі сприянням духовного і економічного відродження та розбудови Подільського регіону України.

Членами громадської організації „Поділля” є депутати Верховної Ради України, депутати Хмельницької областної ради, керівники, заступники керівників різного рівня державних органів влади, органів управління господаруючих суб′єктів, громадських, комерційних структур, працівники науки і культури та інші особи. Це потужна спілка політиків, державних службовців, підприємців, культурних діячів.

Вищим керівним органов громадської організації „Поділля” є загальні збори його членів, представницьким керівним органом, який діє на громадських засадах і обирається загальними зборами, є Рада. Органом, що здійснює управління організацією і діє також на громадських засадах, є Правління, а виконавчим органом, який безпосередньо виріщує усі поточні питання діяльності „Поділля”, є Виконавча дирекція. Щодо забезпечення діяльності громадської організації „Поділля” належними фінансово-матеріальними ресурсами та ведення поточного контролю за фінансово-економічною діяльністю Правління і Виконавчої дирекції, то ці функції здійснює Опікунська Рада.

Головою Ради громадської організації „Поділля” обрано депутата Хмельницької обласної ради Артемчука Анатолія Володимировича.

Виходячи з конкретних умов сьогодення, громадська організація „Поділля” в своїй повсякденій роботі, велику увагу приділяє питанням надання практичної допомоги, щодо захисту прав і законних інтересів громадян, вихідців з Подільського краю, привернення уваги і зацікавлення державних, громадських, комерційних та інших структур до діяльності громадської організації „Поділля”.

Громадська організація „Поділля” надає практичну допомогу у розвитку агропромислового виробництва, так за її сприянням у смт. Чорний Острів Хмельницької області побудовано термінал, в якому у камерах сховища зберігається плодово-овочева продукція за унікально-новою технологією, а також продовжується тісна співпраця з виробниками сільськогосподарської продукції та сільськогосподарського обладнання.

Громадська організація „Поділля” підтримує ділові стосунки з Вінницькою, Тернопільською і Хмельницькою обласними державними адміністраціями, Міжнародним благодійним фондом „Україна-3000”, Злученим Українсько-Американським Допомоговим Комітетом (США),  громадськими організаціями країн ближнього зарубіжжя, , земляцтвами областей України, які знаходяться у м.Києві та іншими організаціями незалежно від їх організаційно-правової форми.Президент громадської організації "Поділля"
Артемчук Анатолій Володимирович

ГО “Українська ініціатива„


Поділля – це край, що охоплює частину Центральної та Західної України. Він розташований між річками Дністром, Золотою Липою, верхів’ями Горині, Случі й Росі та Кодимою. Більшість його території займають Волино-Подільська та Придніпровська височини. Тут живе близько десятої частини мешканців нашої держави.

Україна – велика держава, частиною якої є і наш край – Поділля. Це край хліборобів і ремісників, козаків і завзятих воїнів, художників і поетів, кобзарів і вчених. Він був відомий світові з сивої давнини. У часи могутнього Галицько-Волинського князівства його знали під назвою Пониззя, а згодом, з ХІV століття, край набув назви Поділля. Тут народилися Мелетій Смотрицький та Іван Пулюй, звідси пролягли у світ шляхи Соломії Крушельницької і Миколи Леонтовича, Ярослава Івашкевича і Василя Стуса. Тут любили й страждали, ходили за плугом і боронили рідний край наші прадіди. Це – земля наших батьків. Дорожимо нею!
Письменник ХVІ ст.

Про природу Поділля
В опису України, зробленому на початку ХVІ ст. польським письменником Матвієм із Мехова, Поділля називається «родючою країною, досить багатою хлібом і медом». Її грунти відзначалися надзвичайною щедрістю. «Хоча там лише грубо обробляють землю, орють мало й неглибоко, а сіють зверху, пшениця сама росте там три роки підряд тільки тому, що при збиранні хліба під час жнив певну кількість зерен залишають розсипаними по землі, щоб вони зійшли наступного року без оранки й обробітку поля. Трава на пасовищах швидко обплутує і ховає плуг, забутий у трав’янистих місцях. Бджолині рої там кладуть мед не лише в довбанках і дуплах дерев, але й на берегах річок та на землі.

 

 

 

Зроблено у QWERT-media © 2008-2010